Нурлат аграр техникумы студентлары Әлмәттә узган «Авыл остаханәсе» чарасында катнашты

2024 елның 12 сентябре, пәнҗешәмбе

Бу мастер-класслар «Авыл яшьләре» төбәк проекты кысаларында оештырылган.

Мастер-классларны оештыручылар — «Татарстан Республикасы Аграр яшьләр берләшмәсе» төбәк иҗтимагый оешмасы, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм яшьләр эшләре министрлыгы.

11 сентябрьдә Нурлат аграр техникумының «Конструкцияләү, модельләштерү һәм тегү эшләнмәләре технологиясе» буенча 4 курс студентлары Айгөл Хәйруллина һәм Екатерина Цветкова «Авылда остаханәсе» чарасында карады. Ул Әлмәт шәһәренең «Фабрика» Яшьләр үзәгендә узды.

Чарада катнашучылар креатив индустрияләр турында фикер алыштылар, креатив мохиттә үзләренең иҗади стилен һәм бизнесын үстерү буенча индивидуаль тәкъдимнәр алдылар. Чараны  Рarle мода йортына, Н. Ламанованың тегү сәнгате музеена нигез салучы һәм Matreshka Fashion Week халыкара мода атналыгы продюсеры Ольга Рыхлова-Парле  алып барды.