Алмаз Әхмәтшин «Агроволга 2021» Халыкара агросәнәгать күргәзмәсендә катнашты

2021 елның 2 июле, җомга

Күргәзмә «Казан Экспо» территориясендә эшли һәм 3 июльгә кадәр дәвам итәчәк.

Бүген, 1 июльдә, “Казан Экспо” күргәзмә үзәге территориясендә “Агроволга 2021” Халыкара агросәнәгать күргәзмәсендә Нурлат муниципаль районы башлыгы Алмаз Әхмәтшин катнашты. Күргәзмәдә Россия Федерациясенең 40 төбәгеннән 300 дән артык компания катнашты.

Ачык һавадагы агросәнәгать күргәзмәсен Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Россия Федерациясе Авыл хуҗалыгы министрлыгының үсемлекчелек, үсемлекләрне саклауны механикалаштыру һәм химияләштерү департаменты директоры Роман Некрасов, Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин, Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Җәббаров, Татарстан Республикасы Лаеш муниципаль районы башлыгы Илдус Зарипов ачты.

“Күргәзмәдән тыш, заманча экспоүзәк мәйданчыкларында эшлекле форум да үткәрелә. «Агроволга 2021»гә шулай ук экспонентлар һәм кызыксынган профессионаллар да күп җыелган, алар биредә аралашалар, тәҗрибә өйрәнәләр, шулай ук яңа заманча белемнәре белән алмашалар”,-дип хәбәр итә “Татар-информ” мәгълүмат агентлыгы.