Нурлатлылар яшьләр киңлекләренең архитектура концепцияләрен булдыру буенча семинарда катнашалар

2024 елның 26 октябре, шимбә

«Яшьләр пространстволарын булдыру: илһам һәм инновацияләр», нәкъ менә шундый исем астында бүген «Идел» яшьләр үзәгендә яшь проектантлар өчен семинар старт алды.

Семинарда безнең районнан яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Эльнара Азизова чыгыш ясый.

Семинар кысаларында катнашучылар яшьләр өчен уникаль һәм функциональ киңлекләр булдыру буенча актуаль идеяләр һәм иң яхшы тәҗрибәләр тәкъдим итәләр.

«Безнең төп бурыч – яшьләр үз ихтыяҗларын һәм идеяләрен җиткерә алырлык мәйданчык булдыру, шулай ук аларны тормышка ашыру мөмкинлекләре турында фикер алышу», – дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры урынбасары Денис Лулаков.

Министр урынбасары шулай ук үз чыгышында яшьләрнең мәдәнияте заманча архитектурадан, алар буш вакытларын үткәрә торган урындагы архитектурадан башлануын билгеләп үтте. Бу яңа һәм заманча учреждениеләр булырга тиеш, алар вакыт уздырырга гына түгел, ә яшьләр сәясәте белән бергә барлык юнәлешләрдә дә үсәргә мөмкинлек бирә.