Нурлат районы муниципаль хезмәткәрләре җирле үзидарә көнен билгеләп үтәләр

2024 елның 21 апреле, якшәмбе

Бүген Нурлат районы муниципаль берәмлеге хезмәткәрләре җирле үзидарә көнен билгеләп үтә. Нурлат районы Башлыгы муниципаль хезмәткәрләрне бәйрәм белән котлады.

"Җирле үзидарә көне белән котлыйм!

Бу бәйрәм шәһәр һәм районнарның, авыл җирлекләренең территориаль иҗтимагый үзидарә эшчәнлегендә катнашучы муниципаль хакимият органнарында эшләүчеләрне берләштерә. Алар төрле дәрәҗәдәге депутатлар, авыл җирлекләре башлыклары һәм муниципаль хезмәткәрләр, җәмәгать активистлары.

Җирле үзидарә органнары ветераннарына аеруча рәхмәтлебез, алар безнең территорияләрне үстерүгә зур өлеш керттеләр һәм киләчәк буыннарга кыйммәтле тәҗрибә һәм белем багажы тапшырдылар.

Хөрмәтле коллегаларым, ныклы сәламәтлек, бетмәс-төкәнмәс энергия, сезгә барлык башлангычларыгызда уңышлар юлдаш булуын телим!- дип билгеләп үтте Дамир Азатович.

Бәйрәм алдыннан Казанда җирле үзидарә көненә багышланган чара узды, анда район Башлыгы җитәкчелегендәге Нурлат делегациясе дә катнашты. Бүген Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов һәм Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре Советы рәисе Әгъзам Гобәйдуллин муниципалитетлар вәкилләрен бәйрәм белән котладылар.

Моннан тыш, район Башкарма комитеты Рөстәм Миңнеханов исеменнән традицион бүләк – яңа автомобильгә сертификат алды. Бу көнне Республика Рәисе республика районнарына 50 җиңел машина бүләк итте.