2024 елның 18 апрелендә Нурлат муниципаль районы делегациясе «Төзәлгәнгә ышаныч» проекты буенча зона очрашуында катнашты

2024 елның 19 апреле, җомга

2024 елның 18 апрелендә Нурлат муниципаль районы делегациясе «Төзәлгәнгә ышаныч» проекты буенча Алексеевск шәһәрендә узган зона очрашуында катнашты. Чарада Татарстан Республикасының Алексеевск, Әлки, Аксубай, Балык Бистәсе, Лаеш, Спас, Чистай, Нурлат һәм Яңа Чишмә муниципаль районнарыннан 9 җәмәгать тәрбиячесе, шулай ук балигъ булмаганнар эшләре буенча район комиссияләре рәисләре һәм секретарьлары, төрле иҗтимагый оешмалар әгъзалары катнашты.

Очрашу форматы белән «Татарстан Республикасының балигъ булмаганнарның иң яхшы җәмәгать тәрбиячесе – 2024» конкурсының зона этабы, психологлар катнашында «Девиант тәртипне профилактикалау буенча балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячесе эшендә актуаль методикалар» укыту сессиясе планлаштырылган иде.

Балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячеләре үз эшчәнлекләренең видео презентациясен тәкъдим иттеләр, тәрбияләнүчеләр белән эш тәҗрибәсе белән уртаклаштылар, «Балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячесе эшендә девиант тәртипне профилактикалау буенча актуаль методикалар» укыту сессиясе тыңлаучылары булдылар.

«Татарстан Республикасының балигъ булмаганнарның иң яхшы җәмәгать тәрбиячесе – 2024» конкурсы йомгаклары буенча «РИТЭК» оешмасының матди-техник тәэмин итүнең әйдәп баручы инженеры, Нурлат муниципаль районы Советы депутаты Салахов Рөстәм Рамил улы җиңүче булды һәм финалда катнашачак.

Тулаем алганда, «Төзәлгән ышаныч» проектының зона очрашуы Татарстан Республикасында балигъ булмаганнарның җәмәгать тәрбиячеләре системасын тәҗрибә уртаклашу, укыту һәм алга таба үстерү өчен нәтиҗәле мәйданчык булды.