Мобилизацияләнгән нурлатлының хатыны Надежда Еремеева солдатлар өчен җылы киемнәр тегә

2023 елның 8 марты, чәршәмбе

«Үзебезнекеләргә тегәбез» хәрәкәте өлешчә мобилизациянең беренче көннәреннән үк районның күп кенә битараф булмаган хатын-кызларын берләштерә.

Аларның уртак тырышлыгы белән махсус операция үткәрү зонасына күп санлы толстовкалар, балаклавалар, носкилар тегелгән һәм җибәрелгән...

Нурлат үзәк район хастаханәсе акушеры Надежда Еремеева хәрәкәткә, баштан ук, ире Артемга хәрби комиссариаттан повестка тапшырганнан соң ук кушыла. Тормыш иптәше аны өлешчә мобилизация барышында чакырылган хезмәттәше Татьяна Смагинаның хатыны белән таныштыра.

- Мөгаен, гаилә-һәр хатын-кыз тормышында иң мөһиме, һәм безнең гаилә яңадан бергә булсын өчен, ирләребез, абыйларыбыз һәм әтиләребез тизрәк кайтсын өчен, без монда, тылда бар көчебезне куярга тиешбез. Без-күренми торган фронт сугышчылары, бергәләп җиңүне якынайтабыз. Әгәр дә без тагын да күбрәк булсак, ул тизрәк җитәчәк, – дип ышана Надежда Еремеева.