Нурлатлылар «Бердәм Россия "нең башлангыч тавыш бирүенә актив кушылдылар

2021 елның 30 мае, якшәмбе

Бүген "Бердәм Россия" партиясеннән көзге сайлауларда тәкъдим итү өчен кандидатуралар буенча алдан тавыш бирү уза. Бу мөһим вакыйгага Нурлат районы халкы да актив кушылды. Әйтик, Аксубай мәдәният йортында урнашкан исәп-хисап участогында иртәдән үк бик җанлы. Ял көне булуга карамастан, авыл халкы депутатлыкка кандидатлар өчен үз тавышларын бирергә ашыкты. «Безнең исәп-хисап участогы 5 авыл җирлеген берләштерә, бу-10 авыл халкы. Тавыш бирү барлык кирәкле санитар-эпидемиологик чараларны исәпкә алып уза", - дип сөйләде әлеге участок рәисе Галина Лизратова.

"Грани" мәдәни-ял үзәгендә дә сайлаучылар күп иде. Нурлат шәһәренең «Кормыш» ТИҮ рәисе Рауза Ханеня Кормыш микрорайонындагы зиратта узган зур өмәдән соң тавыш бирергә килгән.

«Бүген без бердәм булып эшләдек, зират территориясен чистарттык. Аннары күмәкләп тавыш бирергә дип килдек. Һәр гражданин үз сайлавын башкарырга тиеш, бу безнең ил алга таба да үссен, безгә, балаларыбызга уңайлы яшәү өчен кирәк. Ә без тавыш биргән депутатлар безнең мәнфәгатьләрне яклаячак ", - дип уртаклашты Рауза Ханеня.

"Бердәм Россия" партиясе - барлык партияләр арасында да Дәүләт Думасына сайлауларга кандидатларны ачык гомуми конкурентлы тавыш бирү юлы белән билгели. Безнең районда 11 хисап участогы оештырылган, 5 – се – шәһәрдә һәм 6сы-авылларда. Нурлатлыларның шундый мөһим сәяси вакыйгада актив катнашуы сөендерә, - дип билгеләп үтте “Бердәм Россия” партиясенең Нурлат җирле бүлекчәсе башкарма сәркатибе Ралия Ханиева.

Нурлат районында хисап участоклары 20.00 сәгатькә кадәр эшләячәк.