июль, 2018 ел
шимбә

Менә инде ун елдан артык районыбызның актив һәм иҗади пенсионерларының үз берлекләре бар.

Бу җәйдә безнең “Башаккай” балалар бакчасы территориясе аллы-гөлле чәчәкләр, кызыклы мәйданчыклары белән ерактан үзенә җәлеп итә.

Сәләнгеш авылында  быел  республика программасы кысаларында Овражная урамында юл ясалачак.

Бүген, 28 июль көнне тәртип саклау җәмәгать пункты, полиция бүлеге, ОСВОД вәкилләре Тарн-Вардан ерак булмаган сулыкның яр буе зонасына чираттагы патруль үткәрделәр.

Бүген, 28 июль көнне нурлатлылар борынгы традицияләр буенча корылган матур вакыйганың шаһиты булдылар: яңа өйләнешүчеләр ЗАГСка шәһәрнең үзәк урамы буйлап кулдан ясалган каретада килделәр.

Һава-десант гаскәрләре көне алдыннан Нурлатта тантаналы төстә десантчыларга һәйкәл ачылды.

Биккол авылында бу көннәрдә Мәктәп урамы юлының 230 метрлы өлешенә юл салу эшләре бара. Юл  2017 елгы үзара салым средстволары хисабына төзелә.