июль, 2018 ел
сишәмбе

Бу көннәрдә район хуҗалыкларында чәчүлекләрне карап тору буенча комплекслы чаралар үтә – басулар авыруларга, чүп үләннәренә һәм корткычларга каршы эшкәртелә.

Соңгы елларда республикада басуларның уңдырышлылыгын күтәрүдә сидератларга мөһим урын бирелә.

10 июль көнне Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетында видеоэлемтә режимында республикада җәйге сәламәтәндерү кампаниясенең барышы турында сөйләштеләр.

Бүген, 10 июль көнне гражданнар җыеннары Андреевка, Урта Камышлы, Яңа Иглай авыл җирлекләрендә үтте.

Торнаяста тиздән мәктәп янындагы плотинаны ремонтлый башлаячаклар.

Быел Елаур авыл җирлегендә Октябринадагы зиратның коймаларын алыштырмакчы булганнар, әмма әлеге эшне иганәчеләр үз өсләренә алып, башкарып та чыкканнар.

Нурлатта 13 июль көнне 17.00 сәг.тә шәһәр паркы территориясендә «Шәһәр мәдәни мохиты” проекты кысаларында барлык шәһәрлеләр һәм шәһәр кунаклары өчен “Яшел фитнес” үтәчәк.

Анда түбәндәге юллар бар. “Татарстан халыклары Ассамблеясе Советы исеменнән Сезгә һәм Сезнең коллективыгызга “Уяв” чуваш мәдәнияте бәйрәмен оештыру һәм үткәрүдә ярдәм итүегез өчен рәхмәт белдерәм.

Ягу сезонына әзерлек, район һәм шәһәр территориясендә юл эшләренең барышы, су объектларында халыкның уяулыгын арттыру, 2017-2018 уку елына нәтиҗәләр һәм Росреестрның ТР буенча Идарәсе Нурлат бүлеге эшчәнлеге.