июль, 2018 ел
җомга

Бүген, 13 июль көнне Сәләнгеш, Мамык, Төрнәс авыл җирлекләрендә традицион гражданнар җыеннары узды, аларда район җитәкчелеге дә катнашты.

Бүген, 13 июль көнне “Мәдәни шәһәр мохиты” проекты кысаларында үзәк паркта “Яшел фитнес” үтте. Аны спорт клубларының берсендә төркемнәрдә тренер булып эшләүче Полина Густова үткәрде.

Бүген, 13 июль көнне, шәһәр паркында район башкарма комитетының мәдәният бүлеге җитәкчесе җитәкчелегендә «шәһәр мәдәни мохите» социаль проекты кысаларында бию буенча мастер-класс узды.

Нурлатның үзәк мәйданында куелган Нурлы атка һәйкәлне хәзер Россия башкаласында да беләләр.

Бүгенге көндә шәһәребезнең Үзәк (Заһид) һәм Тынычлык мәчетләрендә янкормалар төзү эшләре бара.

Тимерлек авыл җирлегендә узган елның беренче яртыеллыгы белән чагыштырганда терлекләрнең баш саны 208 дән 302 гә кадәр арткан.

Бүген, 13 июль көнне, тыл хезмәтчәне,  Югары Нурлатта яшәүче Миннеруй Гыйльметдин кызы Туктамышева 90 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

Кичә, 12 июльдә “Бердәм Россия” партиясенең Нурлат җирле бүлекчәсе сәяси советының чираттагы утырышы үтте.

Кичә, 12 июль көнне районда кооперацияне үстерүгә багышланган киңәшмә үтте.

Җомга көнне район һәм шәһәр Советларының чираттагы XXV сессияләре үтте.